12. 8. 2020

Časté dotazy

Telefonní kontakt na prodejnu potravin Konzum v Moravském Karlově.

465 626 314. Paní je velmi vstřícná a po domluvě vám sežene modré z nebe, případně otevře i o víkendu. Je to nejbližší obchod, lesem cca 1 km, vedle kostela naproti hospodě.

Je na vás telefonní kontakt v případě nouze?

Telefonní kontakty rozesíláme spolu s informacemi o přístupu na Hájenku cca 2 týdny před vaší návštěvou. Pokud vám email nepřijde týden před nástupem, klidně se připomeňte. Na zkoušku sem dáme telefonní číslo na Gora – Břetislava Fialu, který dokáže odpovědět na většinu dotazů k provozu Hájenky. Jelikož nemá kalendář v hlavě, nevolejte mu ohledně volnosti termínů. Ten vás odkáže zpět na stránky a povede to k odstranění tel. čísla ze stránek. Klidně mu tykejte. 777 111 058.

Jak funguje plynová bomba?

Plynovou bombu jsme instalovali kvůli šetření dřeva. Plynovou bombu při odchodu zavírejte. Pokud zjistíte, že plynová bomba dochází, dejte nám vědět. Pokud vám dojde a budete autem, budeme rádi, pokud ji vyměníte. Cenu za výměnu vám odečteme z finální faktury. V případě že si na výměnu netroufáte, lze se domluvit v obchodě v Písařově a ochotný pán vám ji vymění. Jen ho budete muset přivést a odvést.

Kde brát dřevo?

Dřevo ve dřevárce a stodole slouží k topení pouze v kamnech v Hájence. Nepoužívejte jej prosím k venkovním ohňům. Nad Hájenkou je v blízkosti smrkový les, kde je vždy dostatek odřezaných větví. Jedná se o obecní les a budou rádi, když jej pomůžeme vyčistit. Kácet stojící stromy se zapovídá.

Odkud jsme?

Hájenka patří olomouckému skautskému středisku a starají se o ni lidé z Brna, Veselí nad Moravou, Olomouce a Prahy. Z toho plynou určité omezení při správě.

LETNÍ PRÁZDNINY

Kdo seká trávu před prázdninami?

Trávu sekáme my, potažmo náš spřízněný skaut z blízké vesnice.

Jaké jsou možnosti využití podsadových stanů během prázdnin?

U Hájenky je prostor k postavení podsadových stanů. Je nutné poznamenat, že na Hájence podsadové stany uskladněny nejsou. Pokud je chcete, můžete si přivést vlastní. Pokud spíte ve stanech nebo v chalupě, nemá na cenu vliv.